Iekaisuma procesus mazinošie produkti

Updated: Mar 21


Labvēlīgo baktēriju ietekme uz mūsu veselību ir nenovērtējama!

Nevienam nav noslēpums, ka disbakterioze (nelabvēlīgo baktēriju pārsvars) ne tikai rada klasisko vēdera pūšanos, diskomfortu, smaguma sajūtu, aizcietējumus, caureju un citas ar gremošanu saistītas problēmas, bet arī ir cieši saistīta ar dažādu slimību ierosināšanu tajā skaitā autoimūno saslimšanu (RA, celiakija, MS, psoriāze, Greivsa slimība (hipertiroze), u.c.), dažādu alerģiju, ādas slimību, hormonālajām un citām problēmām

Tāpēc papildinājumā rakstam par ingveru, izveidoju nelielu apskatu ar dažiem veselīgākajiem produktiem, kas uzlabos ne tikai iekšējos organisma procesus, bet arī garastāvokli

1. Kefīrs

Vienā kefīra glāzē ir vairāk kā divi triljoni pienskābo baktēriju un dažādi citi mikroorganismi, kas palīdz veicināt veselīgu gremošanas un zarnu trakta veselību. Tas satur arī B grupas vitamīnus, K2 vitamīnu un triptofānu - būtisku aminoskābi, kas piedalās melatonīna un serotonīna sintēzē, kā rezultātā kefīram piemīt garastāvokli stabilizējoša īpašība.

2. Skābēti kāposti

Papildus gremošanas sistēmas labākai veiktspējai, šis produkts ir lielisks šķiedrvielu avots (kas baro labvēlīgas probiotiskās baktērijas un uztur gremošanas sistēmu kārtībā) kopā ar C vitamīnu, kas stiprina imūno sistēmu un K vittamīnu, kas stiprina kaulus.


3. Kombuča

Tas ir raudzēts dzēriens, kā pamatā ir tējas sēne. Kombuča satur organiskās skābes, antioksidantus, enzīmus, B grupas vitamīnus. Šī dzēriena lietošana samazina holesterīna līmeni, cukura līmeni asinīs, dažu vēža pazemināšanos un uzlabotas aknu un GI funkcijas. Dzērienam piemīt detoksificējošs efekts.

4. Skābēti gurķi

Izvēlēties skābēt gurķus ir krietni labāk, kā marinēt. Būsim atklāti, tas ir lielisks veids, kā ilgstoši uzglabāt gurķus, un atšķirībā no marinēšanas, kas var kairināt kuņģi un pat zobu emalju, skābēšanā organisms tiek pie probiotiķiem.
Lai Tava šodienas ēdiena izvēle ir tavam organismam labvēlīga!

132 views0 comments

Recent Posts

See All