ZILUMI PĒC MASĀŽAS - JĀ vai NĒ?

Updated: Sep 24, 2018


Ik pa laikam bildēs var redzēt muguras, uz kurām ir asinsizplūdumu pēdas. Vai sarkani apļi, kas palikuši no vakuuma banku izmantošanas.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

KĀ TAD ĪSTI IR - šādi zilumi ir pieļaujami vai tomēr nē?

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Ap šo tematu ir daudz diskusiju un viedokļi atšķiras. Zilumu, ko izraisa kritieni, sadzīves situācijas vai sports cilvēki neuzskata par labu esam, bet uzskata, ka masāžā izraisīts asinsizplūdums stimulē reģenerācijas procesus, veicina asinsriti un limfas plūsmu.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Taču, fakts paliek nemainīgs:

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

𝐙𝐢𝐥𝐮𝐦𝐬 𝐢𝐫 𝐭𝐫𝐚𝐮𝐦𝐚𝐭𝐢𝐬𝐤𝐬 asinsvadu bojājums. Tas nozīmē, ka tā ir neliela mēroga, bet trauma, (turklāt, apzināta!) kas tiek nodarīta ķermenim un nav vēlama!


Tāpēc 𝐁𝐮𝐤𝐨𝐯𝐬𝐤𝐚 𝐓𝐞𝐫𝐚𝐩𝐢𝐣𝐚 veic dziļu ķermeņa masāžu, kas labvēlīgi darbojas uz muskuļiem, bet neatstāj zilumus. (Un tas it nemaz nenozīmē, ka masāža nav spēcīga!)

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Un manuālo terapiju, precīzāk, funkcionālo kustību terapiju (𝐅𝐊𝐓), kas iedarbojas uz dziļajiem audiem, un arī šī metode zilumus uz ķermeņa neatstās.


❗️Ir nepareizi, ja Jūsu masieris vai terapeits pielieto tehnikas, kas atstāj asinsizplūdumus uz ādas. Attiecieties ar rūpēm pret savu ķermeni!


497 views0 comments

Recent Posts

See All